Liveandduel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I am QuasarBlazar

3 posters

Go down

I am QuasarBlazar Empty I am QuasarBlazar

Post by quasarblazar Sat Feb 28 2015, 16:13

Salut baieti si fete! Ma numesc Nicolae (Nick = english, Tesla= porecla, (Edit: commet)), sunt din Vaslui, nu spun cati ani am pentru ca o sa treaca anii si o sa-mi fie lene sa schimb mereu varsta pe care as fi scris-o in acest topic, nu sunt in masura sa-mi enumar aici calitatile si defectele mele pentru ca n-are rost, unii o sa zica ca sunt modest, altii ca inventez, pe masura ce timpul trece ne vom da seama de trasaturile fiecaruia dintre noi si ne vom cunoaste mai bine. Ascult hip-hop (Cedry2k = king), lupt pentru instaurarea meritocratiei in ROMANIA (si asta imi ocupa tot timpul(glumesc,era o vorba)), imi place sa citesc, calatoresc,sa ma informez in orice domeniu si mai ales, de-aia ma aflu aici, sa ma DUELEZ.

Legat de Duel Masters, iubesc la nebunie acest joc, ador civilizatia de foc (toti l-am admirat pe Shobu si pe Bolshack, eu inca il admir), de lumina iar pe celelalte le simpatizez Smile) . Am crescut cu acest joc, chiar daca nu stiam regulile, le inventam noi, le descopeream, si imi placea tot mai mult, voiam sa fiu cel mai bun, sa-i bat pe toti Smile), si-i bateam. Asta s-a intamplat in copilarie, inainte de liceu.Dupa , am mai crescut, am luat o pauza cu totii (eu si prietenii mei) definitiva la acel moment , dar am pastrat cartile.

Nu stiu cum m-am reapucat de joc, tin minte ca in clasa a 12-a, in primul semestru (locuiam la camin , la liceu, cu cativa prieteni care nu cunosteau deloc acest joc), mi-am adus cartile si de plictiseala (nu invatam pentru BAC Smile), dar sa stiti ca l-am luat, cu nota mare chiar) , nostalgic fiind amintindu-mi vremurile bune, frumoase, glorioase din copilarie, am zis sa le aduc sa-i invat si pe prietenii mei, cu o usoara ezitare, gandindu-ma ca vor rade de mine, si asta au si facut. Dar l-am convins pe unul, jucam de incingeam cartile (nu stiam exact toate regulile dar le citisem pe net), iar ceilalti, vazand cat de bine ne distram (cei ce radeau) s-au bagat si ei. Si asa am inceput sa pierdem noptile la camin cu jocul asta, unii prieteni se trezeau de dimineata si asta era primul lucru pe care il faceau, se duelau.

Dar cartile erau ale mele iar eu aveam putine. Asa ca am cautat sa cumparam pe net. Am cumparat de la un domn, Mircioaga Dan (probabil unii il cunoasteti), si eram fericiti ca vedeam carti noi, multe carti noi, dar eu eram putin dezamagit pentru ca aveam 8xBolshack, 10xAlcadeias, dar nu aveam nici-un Bolmeteus, niciun Valdios , asa ca am cautat sa cumpar iar carti pe net. Si ce credeti, am dat de anuntul lui Victor Shirosaki, care isi vindea cartile (1000 la numar), carti foarte tari si tin minte ca am dat comanda pe okazii parca. A doua zi , Victor m-a sunat, si am discutat in legatura cu cartile, in legatura cu faptul ca el face carti, orice carte vreau el poate sa mi-o faca, si ce credeti? I-am comandat cele 1000 de carti si inca vreo 20 handmade . Si am fost teribil de multumit. Tot in acea convorbire la telefon mi-a spus de grupul de Duel Masters pe care il crease, Duel Masters - Last Generation of Duelist, erau putini pe-atunci vreo 5-6 membri, si asa a reinceput cu adevarat calatoria mea in lumea Duel Mastersului, am invatat reguli noi, strategii noi, si probabil cel mai important dintre toate, MI-AM FACUT PRIETENI NOI. Si pentru asta vreau sa VA MULTUMESC!

Sper ca pe viitor, sa fim uniti in jurul acestui ideal, sa construim, sa ducem totul si in lumea reala, sa ne cunoastem cu totii, sa facem mii de turnamente, sa ne uitam la copiii nostri cum se dueleaza in turnamente, sa ducem gloria si maretia acestui joc acolo unde merita! Va salut!


Last edited by quasarblazar on Wed May 06 2015, 11:13; edited 2 times in total
quasarblazar
quasarblazar
Knights of Gaia
Knights of Gaia

Mesaje : 54
Data de inscriere : 2015-02-13
Localizare : Vaslui

Back to top Go down

I am QuasarBlazar Empty Re: I am QuasarBlazar

Post by Quetzalcoatl Sat Feb 28 2015, 20:27

Cand i-am vazut numele mentionat mi-a picat fata, stiam ca Dan vindea carti de Duel Masters, chiar el mi-a povestit, dar nu mi-a trecut prin minte ca o sa il gasesc mentionat pe internet pe forumuri, se pare ca tipul a devenit chiar celebru. E coleg cu mine la Biologie... si am jucat de cateva ori cu el. Acum as vrea sa ii arat si lui comunitatea asta in speranta ca se va reapuca...
Quetzalcoatl
Quetzalcoatl

Mesaje : 6
Data de inscriere : 2015-02-14
Varsta : 31
Localizare : Tenochtitlan

Back to top Go down

I am QuasarBlazar Empty Re: I am QuasarBlazar

Post by LOGIC Sat Feb 28 2015, 21:50

Frumoase cuvinte QuasarBlazar. Ma bucur mult ca exista oameni ca tine in tara asta. Sper si eu din suflet sa ne adunam si sa fim o comunitate puternica si sa aratam ce valoarea acestui joc si cate prietenii se pot lega prin el. Caci noi toti aici suntem ca o mica familie Smile
LOGIC
LOGIC
Admin
Admin

Mesaje : 149
Data de inscriere : 2015-02-13
Localizare : Buzau, Romania

https://liveandduel.forumotion.com

Back to top Go down

I am QuasarBlazar Empty Re: I am QuasarBlazar

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum