Liveandduel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NightAngel - Origins

3 posters

Go down

NightAngel - Origins Empty NightAngel - Origins

Post by NightAngel Tue Mar 17 2015, 20:07

Salut tuturor!
Incep cu numele, pentru ca nu e doar o porecla intamplatoare! Numele meu real este Popa Florin Angel, de aici a doua parte din nickname. Primele doua sunt luate de la taicameu, cu care nu ma prea inteleg si nu ma reprezinta asa ca de obicei le evit! In ultimii ani a inceput foarte mult sa-mi placa noaptea. Si nu ma refer doar la betiile si partyurile din cluburi. Ma simt cel mai bine seara, urasc sa ma trezesc dimineata si pe deasupra am si insomnie. Prima oara cand mi-am cautat un nickname era undeva prin gimnaziu pe vremea cand yahoo incepea sa fie la moda, cel putin la mine in cartier. Tot cam atunci descopeream muzica rock si metal, asa ca voiam o porecla care sa aibe legatura cu intunericul. Cele mai multe iduri cu black si dark erau deja luate, asa ca m-am hotarat sa folosesc noaptea si pentru ca engleza e limba mea preferata m-am hotarat sa fie Night_Angel1994. Asta il foloseam si la jocuri sau alte conturi, cam la orice aveam posibilitatea sa aleg. Dar cu timpul nici numele asta nu-l mai puteam folosi, nu erau permise semnele de punctuatie sau cifrele. Asa ca am schimbat forma in diferite feluri, preferatul meu fiind NiteAngel pentru ca se citeste la fel si inseamna acelasi lucru. Pe voi vreau sa va rog sa-mi spuneti ori Angel, ori Night, sau daca vreti sa folositi tot nickul nu am nimic de protestat.
Eu sunt din Oradea si ocazional sunt in Cluj, dar in legatura cu varsta, prefer sa va zic doar ca am schimbat prefixul si am peste 20 de ani. De asemenea ii rog pe cei care stiu diferite lucruri despre mine sa nu le transmita mai departe. In primul rand pentru ca s-ar putea sa nu fie adevarate, in al doilea rand pentru ca as vrea sa ma intrebe pe mine personal si in ultimul rand pentru ca aceste detalii nu sunt importante si nu intotdeauna ma reprezinta.
In ciuda celor doua cuvinte foarte reprezentative din nickname, eu nu joc cu intuneric sau lumina. Adica nu ca nu joc, le folosesc pe toate si fiecare are carti faine si strategii interesante, dar nu ma reprezinta. Civilizatia mea de suflet este apa. Am o gandire logica si sunt pasionat si de tehnologie, printre altele. Eu folosesc doar carti din primele 12 seturi, desi s-ar putea sa stiu si altele sau chiar sa le pot folosi eficient. Imi plac foarte mult pachetele specializate pe o singura civilizatie, rasa sau un singur tip de efect. De asemenea prefer sa pun 4 copii din 10 carti de baza, dar foarte bune intr-un pachet. Cu toate astea imi place sa caut si sa folosesc diferite combinatii, mai ales cu carti care par foarte slabe.
Cu timpul, am inceput sa ma plimb prin toate cartierele orasului sa gasesc duelisti si sa fac schimb sau sa cumpar carti marindu-mi colectia si in acelasi timp dezvoltand diferite pachete si strategii. Desi am cateva zeci sau sute, nu folosesc carti mici sau printate. Colectia mea e formata din cartile mele si ale altor 2 prieteni de-ai mei, fiecare avand dreptul la oricare carti, dar eu sunt cel care le pastreaza. Ultima oara cand le-am numarat aveam peste 100 de carti diferite din fiecare civilizatie si peste 2000 in total, dar asta era undeva prin liceu. Incerc sa am 5 copii din fiecare carte, cea mai originala si in starea cea mai buna o pun in colectie, iar pe celelalte le folosesc in pachete, toate fiind grupate pe civilizatii si ordonate in ordine alfabetica. Restul cartilor sunt puse separat si le vand sau le schimb cu cei de la mine din cartier. Din pacate inafara de inca maxim 5 persoane nu prea mai joaca nimeni, dintre care doar eu si inca un prieten mai avem carti. Am ajuns sa cunosc atat de bine cartile ca stiam ce fel de carti pot sa cada in fiecare tip de pachet sau plic si fiecare dintre ele de unde era procurata. Din pacate in Romania nu au fost niciodata vandute carti originale, decat daca erau cumparate mai intai de pe internet sau din strainatate.
Desi nu prea am timp pentru nimic, atunci cand am, intotdeauna va veti putea baza pe mine pentru orice tine de DuelMasters sau de alte pasiuni ale mele. Ca sa aflati mai multe va trebui sa vorbiti cu mine in privat. Nu se stie niciodata ce lucruri putem avea in comun. Wink

NightAngel

Mesaje : 4
Data de inscriere : 2015-02-24
Varsta : 29
Localizare : Oradea

Back to top Go down

NightAngel - Origins Empty Re: NightAngel - Origins

Post by LOGIC Tue Mar 17 2015, 21:47

Frumoasa prezentarea Angel. Bun venit in mica noastra familie!
LOGIC
LOGIC
Admin
Admin

Mesaje : 149
Data de inscriere : 2015-02-13
Localizare : Buzau, Romania

https://liveandduel.forumotion.com

Back to top Go down

NightAngel - Origins Empty Re: NightAngel - Origins

Post by Z3phys Fri Apr 03 2015, 16:12

Am avut si eu mai multe nickname-uri.
La inceput am fost Victor hand of blood.

Z3phys

Mesaje : 4
Data de inscriere : 2015-03-09
Varsta : 30
Localizare : Giurgiu

Back to top Go down

NightAngel - Origins Empty Re: NightAngel - Origins

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum