Liveandduel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The road so far ...

2 posters

Go down

The road so far ... Empty The road so far ...

Post by Z3phys Mon Mar 16 2015, 06:55

Hai noroace. Sunt Victor ,am 21 de ani si va voi povesti cate ceva despre drumul meu in Duel Masters.
Cariera mea in Duel Masters a inceput undeva prin vara anului 2006, cand niste prieteni de-ai mei (vecini) isi cumparasera niste carti Duel din magazine si se jucau pe fiecare zi. Initial, eu jucam Yugioh (incepand cu 2 ani inainte ma apucasem) si nu prea doream sa ma lansez si in alt joc de carti. Ulterior, mi-a venit o inspiratie. Am zis: "De ce sa nu incerc si asa ceva, am de gand sa fac ceva extraordinar in legatura cu asta." Asa ca mi-am facut rost de 40 si ceva de carti si am inceput sa joc. (Bine, mai intai am jucat cu cartile lu' vecina-miu, dar a durat o saptamana numai). Ei bine, cand am inceput sa am eu propriul pachet, mai exact eu cumparasem cartile lu' vecina-miu, care avea double breakeri multi, din toate civilizatiile. Orisicat, eu mi-am facut deck de Light Nature, si am bagat toti double breakerii care ii aveam: Alcadeias, Urth, Dawn Giant si Avalanche Giant. De aici, am excelat cumparand carti din tot satul si imbunatatindu-mi pachetul.
A durat o perioada de cativa ani de Duel in voga, cam pana prin 2010, cand baietii din sat s-au lasat de carti. Eu nu am renuntat, si in decursul liceului am intocmit un caiet cu carti inventate de mine (eram foarte pasionat, si ma gandeam sa continui baza de date, desi nu stiam ca OCG-ul fusese implementat demult (nu cunosteam situatia).
Si intr-un final, intr-o zi cand am dorit sa vad cum s-ar vedea o carte fara text, am inceput usor usor cariera mea in editat carti. La inceput am folosit Paint, dupa care Paint.net si dupa aceea Photoshop. Trebuie sa va marturisesc ca am facut template-urile de 3 ori (da, era sa renunt la a 3-a oara.)
Asadar, sunt incantat sa vad ca am strans un grup considerabil de duelisti pe facebook, lumea e activa, se dezbat lucruri zilnic se posteaza subiecte etc. Imi doresc sa ne strangem in numar cat mai mare si sa conservam acest joc, pentru ca povestea interesanta de-abia acum incepe.
For the win!

Z3phys

Mesaje : 4
Data de inscriere : 2015-03-09
Varsta : 31
Localizare : Giurgiu

Back to top Go down

The road so far ... Empty Re: The road so far ...

Post by quasarblazar Tue Mar 17 2015, 10:27

For the win!
quasarblazar
quasarblazar
Knights of Gaia
Knights of Gaia

Mesaje : 54
Data de inscriere : 2015-02-13
Localizare : Vaslui

Back to top Go down

The road so far ... Empty Re: The road so far ...

Post by Guest Tue Mar 17 2015, 13:06

And for fun Smile

Guest
Guest


Back to top Go down

The road so far ... Empty Re: The road so far ...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum