Liveandduel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Long Live Duel Masters!

3 posters

Go down

Long Live Duel Masters! Empty Long Live Duel Masters!

Post by ShadowReaper Tue May 05 2015, 22:16

Salutari tuturor, duelistilor! Numele meu este Emil si fac acest post la cerinta celui mai bun prieten, Robert. Frate, sper ca nu te superi ca te mentionez!?!? Oricum stai chill, ca am s-o mai fac pe parcursul acestei descrieri. Sa vorbesc despre mine ar fi o pierdere de text pentru ca asa cum a mentionat QuasarBlazar, daca nu ma insel, ne vom cunoaste mai bine prin intermediul duelurilor si vorbind pe grupul de Facebook sau si pe forum. Ma rog, poate nu a zis-o chiar asa dar asta a dat de inteles ... Sau cel putin asta am inteles eu  Very Happy. Deci, s-o luam cu inceputul ...
Dupa cum a zis si Robert in prezentarea lui, eram pe undeva prin 2004 cand am vazut pentru prima oara serialul Duel Masters. Din nou sper ca memoria sa nu ma insele, dar daca bine tin eu minte cred ca primul episod l-am vazut chiar la Robert acasa. Iar apoi restul a venit de la sine. Ceva timp dupa ce noi incepuseram sa urmarim serialul cu placere, am mers la un magazin de unde cumparaseram primele noastre pachetele.
Ce nostalgic!!! Imi aduc aminte primul pachet pe care l-am desfacut: prima carte fiind Metalwing Skyterror, iar eu crezand ca era Bolshack. Dar ce sa ii faci, eram si noi incepatori pe vremea aia plus ca unele carti erau fake-uri Razz. Ma emotionasem foarte tare gandindu-ma ca Bolshack era prima mea carte, de aceea si inceputurile mele cu civilizatii de Fire (nu doar pentru faptul ca Shobu, personajul principal al seriei, juca cu aceasi civilizatie). Dar cu trecerea timpului, a duelurilor si, evident, dupa ce am vazut duelul lui Shobu contra Kokujou inainte de marea finala cu Hakouh, am realizat ca Darkness-ul (pe acele vremuri fiind "civilizatia" lui Robert) ma atragea mai mult. Iar in cele din urma, cum a zis si el, am facut schimb de civilizatii si asa am ramas si in zilele de azi. Asta nu inseamna ca nu ne placem sa le combinam cu alte civilizatii Very Happy.
Ne strangeam o gramada prin cartier si faceam "turnee". Nu conta cine castiga si cine pierdea. Dupa ce se desemna un nou campion pe oras ne apucam si incepeam alt turneu si altul dupa si tot asa mai departe, dar partea cea mai importanta era ca ne distram impreuna.
Insa prinvind in spate acum, imi dau seama ca doar eu si Robert (cu toate ca mai am sperante pentru un al treilea membru) am mai ramas din toata gasca. Cu trecerea anilor, unii s-au lasat din cauza recordurilor negative pe care le stabileau la "turnee", alti pentru ca s-au "maturizat" pentru acest joc si ii impiedicau spre "succesul personal". Dar, in fine ... Eu cu Robert am continuat sa ne marim colectia de carti, profitand de faptul ca niste prietenii de ai mei vroiam sa se descotoroseasca de colectiile lor.
Cum probabil vi s-a intamplat tuturor, dupa "mutarea" mea in Spania cu timpul am inceput sa ma las de Duel Masters deoarece foarte putine persoane jucau prin zona mea. De fapt, iti ajungeau degetele de la o mana ca sa ii numeri pe toti. Iar acestia, in cele din urma m-au "abandonat" pentru a-si continua studiile. Si nu ii invinovatesc deloc. Ma rog, eu iar ramasesem singur si duel dupa duel incepusem sa imi pierd interesul pentru ca desi aveam cateva pachete facute, practic, stiam ce cartea avea sa traga adversarul meu iar asta ii scadea aproape tot interesul. In cele din urma, am decis sa impachetez cartile: le-am pus intr-o cutie si apoi au ramas in pod timp de vreo trei-patru ani.
Dar curand, aproximativ in urma cu doi ani, am inceput sa reiau acele conversatii pierdute cu Robert. Iar el m-a pus in tema cu Victor si cu noile carti OCG, desi mai vazuseram cateva impreuna (in scurtele perioade de vacanta pe care le petreceam in Romania), cu toate ca la inceput am crezut ca erau fake-uri.
Apoi a venit grupul de Facebook. Si din nou fac apel la memorie ca sa ma "laud" ca fiind un dintre "fondatorii" grupului ... Cel putin asa cred sau asa sper Rolling Eyes Din pacate, in ultimele sase luni, am avut niste probeleme tehnice acasa si de abia mai puteam sa ma bag pe grup Sad Dar acuma: I'm back in bussiness ... Si sper sa raman asa pentru muuuuuuuultaaaaaa vreme.
In fine, ma lungesc prea mult la vorba si prezentarea asta deja mi se pare prea larga si acestea fiind zise vrea sa multumesc tuturor celor din colectiv pentru ca m-au primit cu bratele deschise si m-au ajutat de fiecare data cand am avut vreo nelamurire. Acestea fiind zise, va doresc tuturor dueluri cat mai multe si cat mai excitante. Very Happy

P.D. Imi cer scuze daca prezentarea vi se pare prea larga sau daca in vreun anume moment am scris vreo declaratie "ofensiva" Very Happy

LONG LIVE DUEL MASTERS!!!!!!

ShadowReaper

Mesaje : 4
Data de inscriere : 2015-03-06

Back to top Go down

Long Live Duel Masters! Empty Re: Long Live Duel Masters!

Post by Guest Tue May 05 2015, 23:56

foarte frumos bro  Smile, back in bussiness.
Long Live Duel Msters !!!

Guest
Guest


Back to top Go down

Long Live Duel Masters! Empty Re: Long Live Duel Masters!

Post by quasarblazar Wed May 06 2015, 10:55

In sfarsit frate! O prezentare mai serioasa! Nu e prea larga, as sta cu orele sa citesc prezentarile voastre pentru ca e foarte fain sa citesti experietele duelistilor din trecut. E ca si cum am sta cu totii in jurul focului si am povesti fiecare experienta lui de pana atunci in Duel Masters! Good job! LLDM! Acum, acestea fiind spuse: Ketouda!
quasarblazar
quasarblazar
Knights of Gaia
Knights of Gaia

Mesaje : 54
Data de inscriere : 2015-02-13
Localizare : Vaslui

Back to top Go down

Long Live Duel Masters! Empty Re: Long Live Duel Masters!

Post by LOGIC Wed May 06 2015, 13:41

Ne bucuram f mult de întoarcerea ta Emil. Aici e o comunitate puternică si durabilă pentru ca a adunat cei mai multi si buni jucători din toata tara. In curând însă, va apărea si forumul global care sper ca va aduce toti duelistii din întreaga lume împreună.( după asta, acest forum va rămâne exclusiv pentru noi romanii, dar activitatea principală se va desfăşura pe www.kingsofduel.com care e in pregătire). Atunci Duel Masters va cunoaște o noua perioada de glorie, după cea pe care a cunoscut-o in perioada 2006-2012 ( prin Kaijudo Portal). Numai ca de tura asta nimeni nu o sa ne mai închidă jocul sau comunitatea cum s-a intamplat din păcate cu Kaijudo Portal. You all have my word Wink Vom da vechii platforme DMC cel mai nou sens Wink având in vedere ca acum e a noastră si avem control deplin. Acestea fiind spuse, bun venit inca odată Emil in familia noastră Very Happy
LOGIC
LOGIC
Admin
Admin

Mesaje : 149
Data de inscriere : 2015-02-13
Localizare : Buzau, Romania

https://liveandduel.forumotion.com

Back to top Go down

Long Live Duel Masters! Empty Re: Long Live Duel Masters!

Post by ShadowReaper Wed May 06 2015, 16:16

QuasarBlazar, as acepta cu drag provocarea ta ... Dar in aceste momente mi-am "formatat" cunostintele si am decis sa o ia de la zero (desi de curand am intrat in posesia unor carti OCG), asa ca nu prea pot acuma ... Dar, hei, daca provocarea ta e cu termen fara limita, cand voi dobandi din nou toata informatia necesara ma voi duela incantat cu tine Very Happy

ShadowReaper

Mesaje : 4
Data de inscriere : 2015-03-06

Back to top Go down

Long Live Duel Masters! Empty Re: Long Live Duel Masters!

Post by Guest Wed May 06 2015, 20:24

pussy Laughing Laughing Laughing

Guest
Guest


Back to top Go down

Long Live Duel Masters! Empty Re: Long Live Duel Masters!

Post by ShadowReaper Wed May 06 2015, 21:18

Tie iti este usor sa vorbesti, ai avut platforma de inaintea mea si ai mai facut dueluri cu lumea. Ai prins experienta si toate cele, dar eu am avut 3-4 ani fara sa iau pic de exeprienta. Si cum chiar tu mi-ai zis de mult, meseria care nu se practica se uita. Asa ca am decis sa o iau de la zero. Bine, ma rog, nu chiar de la zero, dar se intelege.
P.D. Tocmai ti-ai semnat sentita la moarte, bitch Cool

ShadowReaper

Mesaje : 4
Data de inscriere : 2015-03-06

Back to top Go down

Long Live Duel Masters! Empty Re: Long Live Duel Masters!

Post by Guest Wed May 06 2015, 23:55

I accept Laughing Laughing...moron

Guest
Guest


Back to top Go down

Long Live Duel Masters! Empty Re: Long Live Duel Masters!

Post by LOGIC Fri May 08 2015, 13:59

Smile)))). I play with the winner!
LOGIC
LOGIC
Admin
Admin

Mesaje : 149
Data de inscriere : 2015-02-13
Localizare : Buzau, Romania

https://liveandduel.forumotion.com

Back to top Go down

Long Live Duel Masters! Empty Re: Long Live Duel Masters!

Post by quasarblazar Mon May 11 2015, 10:15

Provocarea mea e valabila pentru tot restul vietii si pentru toti! Apropo, aseara am visat ca m-am duelat cu un paianjen urias Smile)). Daca vreti va povestesc, era in vis si o carte noua acolo. Smile))
quasarblazar
quasarblazar
Knights of Gaia
Knights of Gaia

Mesaje : 54
Data de inscriere : 2015-02-13
Localizare : Vaslui

Back to top Go down

Long Live Duel Masters! Empty Re: Long Live Duel Masters!

Post by Guest Mon May 11 2015, 11:17

fa un topic nou si denumestel "Cosmarul lui QuasarBlazar"  Smile Smile Smile

Guest
Guest


Back to top Go down

Long Live Duel Masters! Empty Re: Long Live Duel Masters!

Post by quasarblazar Fri May 15 2015, 13:59

Ce cosmar bai, ca a fugit plangand paianjenul, hehe!
quasarblazar
quasarblazar
Knights of Gaia
Knights of Gaia

Mesaje : 54
Data de inscriere : 2015-02-13
Localizare : Vaslui

Back to top Go down

Long Live Duel Masters! Empty Re: Long Live Duel Masters!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum